Nowości  Handel detaliczny    
 


HandelDetaliczny.pl > Biedronka wycofała już jaja klatkowe z oferty w 1/3 sklepów

2021-07-05 Biedronka wycofała już jaja klatkowe z oferty w 1/3 sklepów

Biedronka sukcesywnie eliminuje jaja klatkowe z oferty w swoich kolejnych sklepach.

"Ogłoszony przez nas proces odchodzenia od sprzedaży świeżych jaj klatkowych postępuje zgodnie z założonym przez nas planem. Co więcej, rezygnacja z jaj 'trójek' zakończy się w Biedronce na długo przed rozważanym przez instytucje unijne terminem." - powiedział Marcin Domański, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.


(grafika: Biedronka)

Pierwszym regionem, w którym Biedrona zrezygnowała z jaj oznaczonych symbolem '3' (chów klatkowy) z początkiem 2021 roku, był ten obejmujący Warszawę.

Oferta jaj klatkowych usunięta została już z ponad 1 100 sklepów Biedronka. Od lipca 2021 dołączają kolejne regiony sieci, obsługiwane przez centra dystrybucyjne w Brzegu, Mszczonowie, Sieradzu, Krakowie i Sosnowcu. Łącznie jest to już ponad 1 100 sklepów Biedronka.

Od 1 września 2021 zaprzestanie sprzedaży jaj klatkowych kolejne 1 000 sklepów Biedronki, zaopatrywanych przez centra dystrybucyjne w Grudziądzu, Kostrzynie, Gdańsku, Rudzie Śląskiej i Gorzowie Wielkopolskim. Ostatnie sklepy z końcem 2021 roku.

W ofercie Biedronki będą jajka z chowów oznaczonych kodami:

  • '0' - chów ekologiczny
  • '1' - wolny wybieg
  • '2' - chów ściółkowy

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelDetaliczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu detalicznym za darmo.

HandelDetaliczny.pl na serwisach społecznościowych: