Nowości  Handel detaliczny    
 


HandelDetaliczny.pl > Biedronka wprowadza zmiany w związku z epidemią koronawirusa

2020-03-17 Biedronka wprowadza zmiany w związku z epidemią koronawirusa

Zmienione godziny otwarcia, limity osób, odkażanie oraz odstępy klientów - to główne zmiany w ponad 3 tys. Biedronek.

Ponad 3 tys. sklepów Biedronka w całej Polsce skróci godziny pracy. Otwarte one będą dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmienione godzin otwarcia wdrażane będą indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca 2020 roku.

"Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji." - powiedział Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci sklepów Biedronka.

Przy wejściu do sklepów pojawią się podajniki z płynem dezynfekującym dla rąk oraz pojawią się nawilżane chusteczki przy kasach.

Na podłogach sklepów, w strefie kas, wprowadzone zostanie także oznaczenie odległości 1 metra, tak aby ułatwić zachowanie odstępu między klientami.

Ochrona sklepu dbać będzie o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

Na tablicach informacyjnych przy sklepach umieszczone zostały już plakaty informacyjne przygotowane przez PZH. Pokazują one podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazówki są przekazywane również za pomocą systemu głosowego w sklepach.

W sklepach pojawiły się też komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa.

Biedronka namawia też kupujących do korzystania z płatności bezgotówkowych oraz w przypadku kart lojalnościowych Moja Biedronka do podawaniu numer telefonu - ustnie lub pokazując na kartce - kasjerowi.

Pracownicy Biedronek już wcześniej zostali wyposażeni w niezbędne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa - w sklepach pojawiły się plakaty, a także uruchomiono specjalną infolinię. Już teraz osoby zatrudnione w sklepach mają też dostęp do żeli dezynfekujących, a na zapleczach od dawna są certyfikowane mydła mające właściwości dezynfekujące. Sieć udostępni kasjerom także jednorazowe maseczki i rękawiczki.

Biedronka planuje też montaż osłon pleksi przy stoiskach kasowych - realizacja tego planu będzie przebiegała stopniowo i jest ściśle związana z dostępnością na rynku tego typu rozwiązań. Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym będą na zmianę wykonywać pracę w sklepie albo pozostaną w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników.

Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelDetaliczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu detalicznym za darmo.

HandelDetaliczny.pl na serwisach społecznościowych: