Nowości  Handel detaliczny    
 


HandelDetaliczny.pl > ALDI chce otwierać nawet 3 razy więcej sklepów w Polsce

2020-06-09 ALDI chce otwierać nawet 3 razy więcej sklepów w Polsce

Do końca 2022 roku sieć sklepów ALDI otwierać chce nawet 3 razy więcej sklepów w Polsce.


Jeden ze sklepów ALDI w Polsce (grafika: Nemo5576, Wikipedia (CC))

Obecnie sieć sklepów ALDI w Polsce obejmuje 141 sklepów. W 2019 roku ALDI otworzyło 6 nowych sklepów, zaś od stycznia 2020 roku sieć otworzyła 4 nowe sklepy. Po przejściowym wstrzymaniu otwarć z powodu wybuchu pandemii koronawirusa ALDI powraca do swoich planów rozwoju.

"Mamy ambitne plany rozwoju sieci na najbliższe lata, w ramach których do końca 2022 roku chcemy potroić liczbę otwieranych sklepów. Oczywiście jest to uzależnione od wielu zmiennych i dajemy sobie prawo do bieżącej aktualizacji. Jak pokazują wydarzenia ostatnich miesięcy na świecie, sytuacja może dynamicznie zmieniać się, ale to jest cel, do którego dążymy. Minione dziesięciolecie stworzyło doskonałe podwaliny do tego kroku, jesteśmy gotowi do przejęcia nowych obiektów czy działek pod budowę. Niezmiennie w ich doborze kierujemy się precyzyjnie dobranymi lokalizacjami ze szczególną dbałością o komfort i doświadczenia zakupowe naszych klientów." - powiedział Oktawian Torchała, szef ALDI w Polsce.

W 2019 roku ALDI utworzyło także 4 nowe biura regionalne w Krakowie, Gdańsku, Lublinie i Szczecinie.

Pod nowe sklepy ALDI szuka działek oraz lokali o powierzchni przynajmniej 800 m2. W przypadku sklepu na codzienne zakupy kluczowe znaczenie ma lokalizacja.

Od początku 2020 roku ALDI prowadzi swoją ekspansję praktycznie na terenie całej Polski. Wcześniej ALDI rozwijało się głównie w miastach południowej, centralnej oraz zachodniej Polski.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego HandelDetaliczny.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o handlu detalicznym za darmo.

HandelDetaliczny.pl na serwisach społecznościowych: